3 oktober 2026 | Aanvang 11:45 uur
Je krijgt niet altijd wat je verdient…
Zaterdag stond voor SV Zevenhoven Vrouwen 1 de thuiswedstrijd tegen FC Lisse op het programma. En wat is er nou mooier dan voetballen voor eigen publiek? Met ouders, opa’s, oma’s en veel speelsters van onze MO-teams langs de lijn was de sfeer vanaf het begin uitstekend.
Deze wedstrijd hadden we bovendien twee Pupillen van de Week. Zij waren er van het begin tot het einde bij. Van de voorbespreking tot het welverdiende AA’tje en patatje na afloop. Natuurlijk deden ze fanatiek mee met de warming-up en liepen ze samen met de mascotte het veld op. En dat bracht ons direct geluk…
Binnen één minuut raak!
We waren nog maar net begonnen of de bal lag al in het net. Nicky zette binnen een minuut de 1-0 op het scorebord. Een droomstart!
Daarna ontstond er een wedstrijd die behoorlijk gelijk opging. Beide ploegen kregen mogelijkheden, maar Zevenhoven had misschien nét wat meer kansjes en liet zien dat het zeker niet van plan was om zich zomaar gewonnen te geven.
Toch wist FC Lisse binnen tien minuten de gelijkmaker te maken: 1-1.
Ondanks de enorme aanmoedigingen vanaf de kant bleef het daarna spannend. De ouders, opa’s, oma’s en de meiden van de verschillende MO-teams lieten zich goed horen. Maar ondanks alle steun bleef het tot aan de rust 1-1.
Rust: puntjes op de i
In de rust werden enkele wissels doorgevoerd en werden er wat puntjes op de i gezet. De overtuiging was er dat er vandaag absoluut iets te halen viel.
Helaas kregen we in de tweede helft al snel een flinke tegenvaller te verwerken.
Binnen vijf minuten kwam FC Lisse door een ongelukkig moment op een 1-2 voorsprong. Direct werden er wat aanpassingen gedaan om de wedstrijd weer naar onze hand te zetten.
Zevenhoven bleef strijden en zoeken naar de gelijkmaker. Maar het was Lisse dat in de 80e minuut opnieuw toesloeg: 1-3.
Alles of niets
Met nog tien minuten op de klok was het duidelijk: dood of de gladiolen.
Achterin gingen we één-op-één spelen en voorin kwamen er maar liefst vier aanvallers te staan. Alles werd op alles gezet om alsnog iets uit deze wedstrijd te halen.
En dat leverde kansen op. Grote kansen zelfs.
De paal werd meerdere keren geraakt en de bal wilde er maar niet in. Het leek wel alsof het doel vandaag net iets kleiner was gemaakt.
Maar de meiden bleven doorgaan.
88e minuut – 2-3
Uiteindelijk viel de aansluitingstreffer dan toch. Tessa wist de bal achter de keepster te krijgen en bracht de spanning volledig terug in de wedstrijd.
In de laatste minuten werd er nog één keer alles gegeven. Er kwamen nog een paar mogelijkheden, maar de gelijkmaker bleef uit.
Je krijgt niet altijd wat je verdient…
En dat is misschien wel de beste omschrijving van deze wedstrijd.
Een wedstrijd waarin Zevenhoven hard heeft gewerkt, kansen heeft gecreëerd en tot de laatste seconde is blijven geloven in een resultaat. Helaas kregen we daar uiteindelijk niet voor terug wat we op basis van de wedstrijd verdienden.
2-3 is dan ook een zure eindstand.
Maar ondanks de teleurstelling mogen we trots zijn op de strijdlust van de ploeg. Van de eerste minuut tot de laatste minuut bleef iedereen ervoor gaan.
En misschien nog wel het mooiste van deze zaterdag: onze twee Pupillen van de Week hebben van dichtbij kunnen zien wat voetbal ook is. Niet alleen winnen en juichen, maar ook samen vechten, elkaar steunen en doorgaan als het even tegenzit.
Deze wedstrijd verloren we. Maar de strijdlust nemen we mee naar de volgende wedstrijd. 💛❤️
– Jeroen Hendriks, trainer/coach VR1

